MIŚ I CHOINKA- MOZAIKA 16.12.2021r. SPEKATKL ODWOŁANY

16.12.2021r. CZWARTEK
ZAPRASZAMY NA SEKTAKL MUZYCZNY
MIŚ I CHOINKA
ZAGRANY PRZEZ GRUPĘ
ARTYSTYCZNĄ MOZAIKA

 

SPEKTAKL ODWOŁANY

 

Choineczko miła, skądże ty przybyła? Z lasku zielonego, z borku szumiącego…
A skąd przybyły choinkowe ozdoby? Pytanie to zaprasza nas do wyjątkowej podróży szlakiem zwyczajów i symboli ukrytych w najróżniejszych polskich ozdobach choinkowych. Bombki i łańcuchy… jabłka i cukierki… anioły i serca… Każda ozdoba ma swoją historię, swoje znaczenie, a często i swoje miejsce na bożonarodzeniowym drzewku. W oparciu o opowieść o pewnym niedźwiedziu i jego niezwykłym pomyśle, poznamy tradycje związane z jednym z najbardziej powszechnych polskich zwyczajów – ubieraniem choinki.

  • skrzypce: Dominika Oczepa
  • akordeon: Teofil Pawłowski
  • bęben obręczowy, prowadzenie narracji: Karolina Ociepka
  • scenografia: Anna Kaźmierak oraz Pracownia Pi