GRUPA ARTYSTYCZNA MOZAIKA 22.11.2021

Legenda o rogalach świętomarcińskich

Kto z Was lubi słodkie rogale i muzykę? Wierzymy, że wszyscy! Podczas spektaklu przeniesiemy się w odległe czasy na nie tak odległą ulicę Święty Marcin. Poznamy historię, dzięki której co roku w Poznaniu objadamy się rogalami świętomarcińskimi i razem je zrobimy. Dowiemy się też, kim był Marcin i co miał wspólnego z pewnym wyjątkowym piekarzem, który postanowił zrobić coś bardzo dobrego dla innych ludzi… Do zabawy porwie wszystkich muzyka, taniec i piosenki przygotowane specjalnie na tę okazję przez Przemka Mazurka.

Spektakl powstał na zamówienie Bramy Poznania ICHOT oraz towarzyszył premierze książki „Koziołki, rury i czarcie ogony”, wydanej w ramach projektu „Poznański Szlak Legend dla Dzieci”. Ponadto był dotychczas prezentowany m.in. w Teatrze Nowym w Poznaniu oraz w wielu domach kultury na terenie Wielkopolski.

Spektakl skierowany jest do dzieci i/lub rodzin z dziećmi, zakłada wiele elementów interakcji oraz jest wieńczony rodzinną potańcówką. Spektakl realizowany jest w dwóch wariantach – z pełną obsadą oraz w wersji krótszej, w mniejszym składzie osobowym.

obsada:
Walenty: Michał Sobieralski / Krzysztof Dziuba / Karol Dziuba
kapela podwórkowa: Przemek Mazurek (gitara, śpiew), Dariusz Brodowski (akordeon, mandolina), Szymon Żurowski (skrzypce), Karolina Ociepka / Dominika Szelążek (baraban, tara)
taniec: Magdalena Woskowicz, Agata Meyer-Lüters
opracowanie muzyczne: Przemek Mazurek
dialogi: Tatiana Woźniak
koncepcja i produkcja: Karolina Ociepka, Milena Konopińska, Ewa Płotka
scenografia: Anna Kaźmierak
fotografie: Marianna Łakomy