Dokoła karuzeli czyli dziecko potrafi w Teatrze Muzycznym w Poznaniu

Zabawa – start! Kolorowy świat piratów, rajdowców, strażaków i muzyków zaprosił nas do wspólnej przygody! Z Właścicielem Wesołego Miasteczka i dzieciakami ruszyliśmy w niezwykłą podróż dookoła karuzeli! Jeździliśmy wyścigówką. Poznaliśmy przyczynę wypadków samochodowych, zawołaliśmy pomoc i dowiedzieliśmy się, że nie wolno siadać za kierownicą, gdy nam się „kręci w głowie”, choćby to było tylko ze szczęścia! Płynąc żaglowcem pod polską banderą, spotkaliśmy okręt piracki – była bitwa! Z naszą pomocą wygrał Polak mały? Samochodem strażackim ugasiliśmy pożar. Solidarnie – teatralny strażak nie został sam! A potem konik zabrał nas do szkoły. Nadszedł czas na lekcję śpiewu! Poznaliśmy instrumenty, ich brzmienie i nazwy. Udowodniliśmy, że DZIECKO POTRAFI!
Musical „Dookoła karuzeli” to niezwykły spektakl, który bawiąc – uczy, a ucząc – bawi. Wspaniałe widowisko muzyczne i taneczne z udziałem dzieci, solistów i orkiestry Teatru Muzycznego nawiązuje do cyklu „Dziecko potrafi!” wystawianego w latach 80. i 90. w poznańskiej Arenie. Spektakl dla wszystkich od 5 roku życia do późnej starości. „Wrażeń więcej jest niż w kinie, trzeba tylko przymknąć oczy”… i dać się porwać w zaczarowany świat spektaklu „Dookoła karuzeli, czyli dziecko potrafi”!

W naszym przypadku bawiły się również dzieci 3-4 letnie i trzeba przyznać, że zachwyt najmłodszych grup Colargola był odczuwalny już podczas pierwszych scen– wspólne śpiewaliśmy, klaskaliśmy i się uczyliśmy. Trzeba przyznać, że  zespół Teatru Muzycznego w Poznaniu spełnił oczekiwania dzieci i zachwyceni byliśmy my nauczyciele. Było superowo!!!