MALI PROJEKTANCI

W ŚRODOWY PORANEK PRZYBYŁA DO NAS MAMA MELCI PANI AGATA, KTÓRA PRZYBLIŻYŁA NAM ZAWÓD PROJEKTANTA MODY/ TECHNIKA PRZEMYSŁU MODY. DOWIEDZIELIŚMY SIĘ WIELU CIEKAWYCH RZECZY O ZAWODZIE I JEGO ATRYBUTACH.

Projektant mody to artysta, krawiec, stylista i usługodawca w jednym, zajmuje się tworzeniem odzieży – użytkowej lub artystycznej.

Projektant tworzy rysunek pojedynczego modelu lub całej kolekcji, wykonuje go ręcznie, na papierze albo korzysta ze specjalistycznego programu komputerowego. Do jego zadań należy także dobieranie materiałów, z których mają być uszyte modele, dlatego ściśle współpracuje z producentami tkanin, uczestniczy w przygotowaniu szablonów odzieży, na podstawie których będzie uruchomiona produkcja, a następnie przekazuje je do uszycia lub szyje je sam.

PANI AGATA PRZYGOTOWAŁA DLA NAS ZADANIE, DZIEKI KTÓREMU STALIŚMY SIĘ MAŁYMI PROJEKTANTAMI, KAŻDY STWORZYŁ WŁASNEGO NIEPOWTARZALNEGO MISIA. TO BYŁA FANTASTYCZNA PRZYGODA, NIEKTÓRZY Z NAS PO RAZ PIERWSZY SZYLI PRZY UŻYCIU IGŁY I NITKI.

BARDZO DZIĘKUJEMY PANI AGACIE, ZA TĘ CUDOWNĄ LEKCJE I PRZYGODĘ.