Zajęcia w bibliotece Sz.P. nr 89

W poniedziałek wybraliśmy się z wizytą do Szkoły Podstawowej im. K. Baczyńskiego w Poznaniu. Musieliśmy trochę poczekać na spotkanie, dlatego pozwolono nam pobawić się na szkolnym placu zabaw, gdzie mogliśmy skorzystać ze wszystkich sprzętów. Gdy nadszedł czas, w szkole odwiedziliśmy wystawę poświęconą teatrowi. Dowiedzieliśmy się wielu rzeczy na temat zachowania się w teatrze, Pani wyjaśniła nam, co to jest aplauz i jak go wykonać. Z wielkim zapałem i radością poprzymierzaliśmy maski, zrobione przez starsze dzieci szkolne oraz zasiedliśmy w prawdziwych teatralnych fotelach.  Na wystawie można było obejrzeć wiele ciekawych stroi, i przedmiotów związanych z teatrem oraz przyjrzeć się jak wygląda balkon. Ciekawie było, chodź przez chwile móc poczuć się jak w prawdziwym teatrze, takim, jak za dawnych lat.