PAN TOBIASZ I KSIĄŻKI 27.03.2018r.- GRUPY 3,4,5

NA SPEKTAKL „PAN TOBIASZ I KSIĄŻKI „

ŚNIADANIE O G. 8 :00

DZIECI  POJADĄ TRAMWAJEM,

NA SPÓŹNIALSKICH NIE CZEKAMY!!

Pan Tobiasz jest zwyczajnym księgowym. Cały jego świat składa się z cyfr wpisywanych w równe rzędy kolumn. Choć jego życie jest przez to nudne i smutne, pan Tobiasz po prostu sumiennie wykonuje powierzoną mu pracę. Czegoś mu jednak brak… Jakby o czymś zapomniał… Za czymś tęsknił…
Nagle, zupełnie niespodziewanie, pan Tobiasz trafia do magicznej Krainy Książek. Słowa żyją tu własnym życiem, opasłe księgi fruwają między półkami, a opowieści zmyślają się same. Księgowy musi teraz zamienić liczydło na pióro, ale czy sprawdzi się w nowej roli? Czy świat, w którym króluje wyobraźnia, świat pełen bajek, baśni i literatury stanie się jego światem? A może właśnie w nim odnajdzie zagubione gdzieś po drodze szczęście?

Liryczna, lekka, momentami szalona opowieść o księgowym wśród latających książek snuje się prawie bez słów. Twórcy zdecydowali się opowiedzieć o magii czytania tylko za pomocą obrazów i dźwięków, bo słowo w książce broni się samo. „Pan Tobiasz i książki” to spektakl dla dużych i małych, dla tych, którzy już kochają czytać i tych, którzy dopiero się czytać nauczą.

Spektakl inspirowany oskarową animacją „The Fantastic Flying Books of Mr. Morris Lessmore”.