LABORATORIUM WYOBRAŹNI

W piątek wybraliśmy się na wycieczkę do Laboratorium Wyobraźni. Interaktywna wystawa składała się z trzech części. Na początku znaleźliśmy się w planetarium. To przestrzeń, która umożliwiła nam poznanie zjawisk astronomicznych na kopule imitującej sklepienie niebieskie. Obejrzeliśmy ciekawą projekcję filmową, wyjaśniającą zagadnienia związane z kosmosem i początkami życia na Ziemi. Następnie trafiliśmy na interaktywną wystawę, gdzie mieliśmy okazję samodzielnie poznać zjawiska z różnych dziedzin naukowych, takich jak hydrostatyka, hydrodynamika, ciśnienie, elektryczność, magnetyzm. Udało nam się nawet rozdzielić wodę! Ciekawym pomieszczeniem była ciemnia, która pozwalała na obserwację zjawisk z fizyki, szczególnie tych związanych ze światłem i barwami. Ostatni punkt, to eksperymentarium, w którym samodzielnie zrobiliśmy wybuchający wulkan!