DZIEŃ PIERWSZY NASZE DOMY

W dniach 9-13 kwietnia realizowaliśmy projekt Edukacja Międzykulturowa, w którym dzieci miały okazję porównać swoje domy, do domów z całego świata, zaprezentowaych przez nauczyciela. Projekt powstał przy pomocy pani Małgosi Praczyk, mamy Uli. Dzięki pani Weronice Grzybowskiej, dzieci poznały tradycyjny strój z Korei Południowej. Z kolei pani Agnieszka Ostrowska zaprezentowała elementy strojów z różnych krajów świata. W ciągu tych 5 dni działo się niesamowicie wiele ciekawych rzeczy, wiele się również dowiedzieliśmy. Ciekawe były też książki, które czytaliśmy i oglądaliśmy każdego dnia. Niektóre książki trafiły do naszego przedszkola z inicjatywy Pani Małgosi, która napisała do różnych wydawnictw by wspomogły nasz projekt książkami o tematyce międzykuluturowej. Nasza przedszkolna biblioteczka wzbogaciła się min. o książki z wydawnictwa Egmot (Basia i przyjaciele. Titi czy Kolega z Hawajów), wydawnictwo Dwie Siostry przysłały nam wiele fantastycznych książek np Oto jest Nowy York, wydawnictwo Babaryba i Mały żółty i mały niebieski Leo Lionni (książka okrzyknięta przez New York Times za najlepszą książkę dla dzieci) i wiele innych a wydawnictwo Czarna Owca przysłało nam Małą książkę o rasizmie (trudna, ale bardzo ciekawa pozycja). Ne zabrakło Elmera z wydawnictwa Papilon. Książki fantastyczne jak i same zajęcia również.

Pierwszego dnia rozmawialiśmy o mieście, miejskiej dżungli, naszych domach i o różnicach, które są między nami ale i o podobieństwach. Rozmawialiśmy dużo o tym co nas dzieli a co łączy. Było bardzo interesująco