BADANIE LEKARSKIE GRUPA III i IV 25.04.2018r.

                                    BADANIA LEKARSKIE
                               W PRZEDSZKOLU COLARGOL

 

W miesiącu kwietniu w przedszkolu będą odbywały się osłuchowe badania lekarskie za pomocą nowatorskiego elektronicznego stetoskopu StethoMe™ (jest to urządzenie całkowicie bezpieczne, rejestruje jedynie dźwięki generowane w płucach i sercu)

Badania odbywają się w ramach prac naukowych prowadzonych przez Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu i firmę StethoMe™.

Jeśli w trakcie badania lekarz wykryje nieprawidłowości otrzymają Państwo informacje o potrzebie dalszej diagnostyki.

Dziecko po badaniu otrzyma pamiątkowy certyfikat i niespodziankę🙂

Badanie przy pomocy stetoskopu elektronicznego nie różni się praktycznie niczym od badania klasycznym stetoskopem przez lekarza – jest całkowicie bezpieczne i nieinwazyjne. Współczesne badania pokazują, że schorzenia dróg oddechowych, z którymi się borykamy, charakteryzują się różnymi dźwiękami przezeń wydawanymi. Różnice w cechach dźwięku stanowią podstawę do określenia rodzaju schorzenia (np. zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc, astma, itp.). Aby stworzyć skuteczną metodę wspomagającą rozpoznawanie schorzeń układu oddechowego niezbędna jest pokaźna baza nagrań zarówno osób chorych, jak i zdrowych. Nagrania z badania, w którym Państwa dziecko weźmie udział, posłużą do stworzenia skuteczniejszego systemu wspomagającego diagnostykę chorób układu oddechowego.

 

Do badań NIE podają Państwo żadnych danych osobowych takich jak PESEL, adres, imię czy nazwisko Państwa dziecka. Ze względu na specyfikę zagadnienia w bazie danych znajdzie się jedynie informacja o płci oraz wieku dziecka, oraz jego wadze i aktualnej temperaturze ciała